Horoskop dieťaťa

 

            Keď sa narodí dieťa, prichádza veľká neznáma. Všetci rodičia majú určité očakávania, ktoré sa však len zriedkakedy naplnia. Horoskop dieťaťa však dáva jednu tretinu dôležitých informácií – o temperamente dieťaťa, jeho sklonoch ku dobrým, alebo zlým veciam, o tendenciách ku chorobám, alebo úrazom. Múdrou výchovou dieťa získava druhú tretinu smerovania, ktorou pomôžete vychovať génia, kriminálnika, alebo šedý priemer.

            V horoskope dieťaťa je načrtnutý hlavný cieľ, pre ktoré dieťa prichádza do tejto inkarnácie. Rodičia dostávajú informáciu o spojencoch – priateľoch, ktorí mu môžu tento cieľ naplniť. Avšak horoskop vám dá taktiež informácie o dôležitých  prekážkach a blokoch, ktoré musí prekonať, aby pokročilo na svojej životnej ceste.

            Určite v horoskope nenájdete žiadne detaily, ale z tisícov tisíc možností rodičia dostávajú určitý výber možností, ktoré tomuto pokroku napomáhajú.

            Sú obecné pravidlá, ktoré zväčša rodičia vedia, aby dieťaťu v jeho vývoji vážne neublížili. Fajčenie, alkohol počas tehotenstva, alebo aj v prítomnosti dieťaťa, silný hluk, nebezpečné hračky, umelohmotné hračky, škodlivá televízia a počítač do 10 rokov... Na tejto stránke si môžete prečítať „Dieťa je púčik, ktorý môžete rozvinúť, alebo spáliť“.

            Dnešná civilizácia je pre život mimoriadne nebezpečná. Nie sú to len nebezpečné autá, životné prostredie, hluk, zlá voda, ale je to predovšetkým frenetické tempo, drogy a zlá kultúra (hlúpe filmy, seriály, hudba...), pred ktorými treba jemnú fyziológiu a povahu dieťaťa chrániť a múdro ho viesť. Aby z neho vyrástol silný, zdravý, pekný, múdry, zodpovedný, spoločenský a humánny mladý človek. Obzvlášť dieťa Škorpión sa veľmi ľahko otvára rôznym pokušeniam všetkého druhu a je na múdrosti a prezieravosti rodičov, aby dieťa chránili.

            Veľa ľudí si myslí, že vo výchove sa nedá skoro nič pokaziť. Vybudujú dieťaťu režim ako v kasárňach, sledujú a dozerajú kde, čo, ako, s kým... Zatiaľ sa cez školu, televíziu, Internet, alebo iné média votrú do duše dieťaťa tie najhnusnejšie a najstrašnejšie veci, s ktorými sa môže dieťa – mladý človek stretnúť. A rodičia o tom vôbec nemusia vedieť. Len sa potom čudujú a nepoznávajú správanie dieťaťa mimo domova.

            Predovšetkým si však rodičia majú uvedomiť, že koľko námahy, starostí, opatere, ale aj vedenia ku samostatnosti dajú dieťaťu, toľko dostanú v svojej starobe späť. Keď si rodičia zvyknú „odkladať“ pred televízor, musia počítať s tým, že ich deti „odložia“ na starobu do domova dôchodcov. Vieme predsa z Biblie „Robte druhým to, čo chcete, aby oni robili vám.“